McLaren P1 се продаде како алва

Еден од најпрестижните супер -спортски автомобил на пазарот Мекларен П1 е распродаден за само осум месеци од промоцијата која се одржа на саемот Женева Мотор Шоу .

mclaren-p1-xl
Иако основниот модел чини околу еден милион евра , сите 375 модели П1 , колку Мекларен планираше да ги произведе веднаш се расподадоа. Иако британската компанија тајно се надеваше на успех на новиот модел, оваа висока побарувачка во толку краток временски период ги изненади.

Од трите модели кои се појавија годинава ( LaFerrari , Мекларен П1, Порше 918 Spyder ), Порше 918 Spyder  ќе биде произведен во 918 единици. Ферари планира да понуди 499 примероци од своите врвни модели и неофицијлано речиси сите веќе се продадени .

Ознаки: , ,

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.