Најавена соработка меѓу агенциите за вработување на Македонија и Црна Гора

 

Агенцијата за вработување на Република Македонија и Заводот за вработување на Црна Гора денеска во Скопје ќе потпишат договор за соработка.

Dogovor_autsorsinga

Од македонска страна договорот ќе го потпише директорот на Агенцијата за вработување Влатко Поповски, а од црногорска страна директорката на Заводот за вработување, Вукица Јелиќ.

На потпишувањето најавено е присуство и на црногорскиот амбасадор во земјава, Душан Мрдовиќ

Ознаки: , , ,

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.