Вработен во НЛБ банка украл 2 милиони франци и 270 илјади евра и избегал

Б.С. (40), вработен во НЛБ банка, вчера од трезорот на банката во Скопје украл 2 милиони франци и 270 илјади евра и избегал.

41_208961_361758430554399_74207136_n

Случајот вчера околу 17 часот во полиција го пријавил директорот на трезорот на банката, според кого Б.С. ги пикнал парите во ќесе и избегал во непознат правец. Увидот е завршен.

Информациите денеска ги потврдија од МВР од каде најавија повеќе информации во текот на денот.

Comments are closed.