Коментаторот во делириум: Том О’Бранаган „полуде“ по решавачкиот гол на Циндриќ (ВИДЕО)

Вардар ја испишува историјата, Вардар ги живее можеби најсветлите моменти од своето постоење, а и најсветли на ракометната историја на Македонија, сите се воодушевени од момците од Скопје, кои стигнаа до финалето во Лигата на шампионите.

tom-o-branagan-640x369е, денеска се спрема за ново бодрење на Вардар на патот до трофејот од Лигата на шампионите.

Лука Циндриќ со голот на 4 секунди пред крајот на мечот веќе доби статус на херој во нашата држава.

Воодушевувањето од неговиот брилијантен гол не го криеше ниту коментаторот на ЕХФ, Том О’Бранаган.

Слушнете како го искоментира решавачкиот гол на овој натпревар:

Comments are closed.