Македонскиот селектор веќе втор месец најдобар тренер на СЕХА лигата

раулллл

Селекторот на Македонската ракометна репрезентација и тренерот на европскиот актуелен шампион Вардар, шпанецот Раул Гонзалез втор месец по ред е избран за најдобар тренер во СЕХА лигата во изборот што се прави со идеалниот тим.

Во овој избор за месец октовмри во составот со најдобрите 7 ракометари на позици, беше избран и русинот со македонски пасош левото крило на Вардар Тимур Дибиров.

Видеото од изборот за овој месец, октомври во регионалната СЕХА Гаспром лига може да го погледнете ТУКА!

 

Comments are closed.