Фудбалерите на Вардар тргнаа за Сан Себастијан

вардар

Црвено-црните утрово тргнаа кон Сан Себастијан каде што утре (четврток) во 21:05 часот ќе го одиграат четвриот натпревар од елитното натпреварување во Лигата на Европа со екипата на Реал Сосиедат.

Од редовите на македонскиот првак се во очекување на освојување на првите бодови во елитното натпреварување. На последните три натпревари Вардар не успеа да освои нути еден бод, се надеваме дека токму на овој натпревар ќе го скршат мразот и ќе дојдат до првите бодови.

Вардарци треба да пристигнат во Баскија околу пладне, а веќе во 18:30 часот треба да ја имаат и официјалната прес конференција. Веднаш потоа следи и тренингот на стадионот „Аноета“.

Comments are closed.