Утрово извршен е грабеж на Халкбанка во Скопје

халк

Утрово е ограбена експозитурата на Халкбанка во населбата Бутел во Скопје.

Од Министерстсово за внатрешни работи информираат дека грабежот се случил во 9:30 часот на улицата ,,Бутелска”.  Грабежот го извршиле три маскирани и вооружени лица, кои побегнале со голема сума на пари која засега е непозната.

Во моментов вршат увид припадниците на МВР за расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителите.

Comments are closed.