Биткоинот со нов рекорд од 8.000 долари

1497060964

Биткоин денес достигна рекордно ниво од нешто помалку од 8.000 долари, откако шпекулациите покажуваат дека надградбата на софтверот Segwit2x ќе продолжи како што е планирано.

“Се очекува Битчонот Segwit2x да биде надграден во следните шест часа, рече Coinbase, најголемата трговска компанија на бојното поле со операции во 32 земји во светот”, објави Ројтерс.

Ознаки: 

Comments are closed.