„JP Morgan Chase“ ги изненади сите

rtx13r91

Според магазинот Волстрит, “JP Morgan Chase” смета дека преку својата идна платформа, Чикашката берза (CME) ќе може да обезбедува пристап до биткоенските фјучерси.

Оваа објава минатата недела ги зголеми цените на крипто валутите на рекордно високо ниво од 8.300 долари. Во извештајот се вели дека:

“Ј.П. Морган размислува да им даде на своите клиенти пристап до новиот биткоински производ преку својата брокерска единица.”

Се разбира, иронијата е во тоа што Џејми Димон беше најгласниот критичар на Биткоин во Волстрит, нарекувајќи го “измама” и велејќи дека секој што инвестирал во биткоин е  “глупав”.

Ознаки: 

Comments are closed.