Измислителот на биткоинот би можел да стане најбогатиот човек на светот

bitcoin-e1507480479851

Мистериозен човек познат како Сатоши Накамото, за кого се верува дека е пронаоѓач односно измислителот на биткоинот, би можел да стане најбогат човек на планетата. Ако тоа не е веќе.
Така, скоро сигурно е дека тој сега е на листата на Форбс од најбогатите пред милијардерите Бил Гејтс и Џеф Безос.

Ознаки: 

Comments are closed.