Стратегот на Волстрит Том Ли советува масовно купување на биткоинот

bitcoin-e1507480479851

Том Ли, коосновач и стратег на “Fundstat”, предвидува дека биткоинот  ќе достигне вредност од 25.000 долари до крајот на оваа година. Да потсетиме, тој претходно процени дека оваа крипта ќе ја достигне наведената вредност до крајот на 2022 година.

Стратегијата Волстрит ја ревидираше својата проценка за CNBC, велејќи дека до 2022 година ќе ја достигне вредноста од неверојатни 125.000 долари.Неговата проценка доаѓа по многу нестабилна недела на пазарот на крипто валутата и паѓа малку на помалку од 10.000 долари. Само неколку дена пред колапсот во декември, најпопуларната крипто валута  беше во вредност од 20.000 долари.

Ли предвидува дека долната граница ќе биде околу 9.000 американски долари и тврди дека овој нов пад на пазарот на пазарот ќе биде соодветен за инвеститорите.

“Очекуваме дека биткоинот ќе го достигне дното на 9.000 долари, што е одличен момент за масовни набавки во 2018 година”, објасни тој.

 

 

Ознаки: 

Comments are closed.