Променливо облачно и многу студено време

Денеска ќе преовладува променливо облачно и студено време со кратки сончеви периоди.

Денеска ќе дува умерен, на повисоките места и планините засилен северен ветер, а претпладне во западните и северните делови ќе има повремен слаб снег.

Во утринските часови поради разведрувањето температурите ќе бидат многу ниски, на повеќе места ќе се спуштат под -10 степени. В четврток кон крајот на денот во западните делови ќе има локални врнежи од снег, а в петок ќе поминуваат во дожд, но локално ќе има и услови за замрзнат дожд.

Ознаки: 

Comments are closed.