Од денес цената на дизелот и ЕУРОСУПЕР БС-98 поскапа за еден денар

Од денес, цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемува за половина, а цената на дизелот за еден денар.

Со тоа малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 останува 65,50 денари за литар, на бензинот еуросупер БС-98 се зголемува за половина денар на 67,50 денари за литар.

Цените на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на екстра лесното масло за домаќинство се зголемуваат за еден денар, и со тоа новата цена на дизелот изнесува 58 денари за литар, додека малопродажната цена на екстра лесното масло за домаќинство изнесува 46,50 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголемува за 0,253 денари за килограм на 28,109 денари.

Ознаки: 

Comments are closed.