Преку ден суво и потопло, навечер повремен дожд

Времето денеска ќе биде претежно суво со умерен до засилен западен и југозападен ветер.

Кон крајот на денот во крајниот западен дел ќе има зголемување на облачноста, во ноќните часови и повремен дожд, на повисоките планини повремен снег.

Максималната температура ќе биде во интервал од 13 до 22 степени.

Утре ќе има повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Од петок ќе настапи стабилизирање на времето со значително повисоки дневни температури, особено за време на викендот кога на планините ќе има забрзано топење на снежната покривка.

Ознаки: 

Comments are closed.