List/Grid

Занимливости Subscribe to Занимливости

(ВИДЕО) Има 6 години, роден е без раце, а сепак ужива да плива

(ВИДЕО) Има 6 години, роден е без раце, а сепак ужива да плива

Инспиративна сторија од Босна. Се работи за малиот Исмаил од Зеница. Има 6 години и е роден без раце, но сепак ужива да плива. Само за кратко време успеал да… Читај повеќе »

(ВИДЕО) Ќе ја слушате повеќе пати: „Ми Амор“ е новата шпанско-македонска песна на Марко Логаут

(ВИДЕО) Ќе ја слушате повеќе пати: „Ми Амор“ е новата шпанско-македонска песна на Марко Логаут

„Ми амор“ или „Љубов моја“ е најновото музичко остварување на кралот на ноќните забави во Македонија, Марко Милановиќ или на повеќето од вас познат како – Марко Логаут. Станува збор… Читај повеќе »

(ВИДЕО) Краток филм за стравот од приоѓање на девојка

(ВИДЕО) Краток филм за стравот од приоѓање на девојка

Се до извесно време најголем страв за машките бил соочување со непријателот на бојно поле лице в лице. Дали некој ќе му ја расцепи главата со камен, дали некој ќе… Читај повеќе »

Сте знаеле ли дека луѓето имаат потреба од тажна музика

Сте знаеле ли дека луѓето имаат потреба од тажна музика

Се чини дека луѓето претпочитаат да ја почувствуваат благодатта на позитивните емоции и мисли. Секако, користа од сето тоа се подобрувања во физичкото и менталното здравје. Во таа конотација, музиката… Читај повеќе »

(ВИДЕО) „САМО ТОНИ И ДВЕ ЖЕНИ“ со најдобар најдобар сценски настап на МАКФЕСТ – поглднете

(ВИДЕО) „САМО ТОНИ И ДВЕ ЖЕНИ“ со најдобар најдобар сценски настап на МАКФЕСТ – поглднете

Препознатливиот бенд „Само Тони и Две Жени“ се најдоа на 32то издание на фестивалот Макфест, во градот под Исарот, Штип. Несомнено направија настап за паметење, исполнет со театарска глума на… Читај повеќе »

Погледнете ја неверојатната способност на Шаолин монасите

Погледнете ја неверојатната способност на Шаолин монасите

Шаолините се претпознатливи по нивните неверојатни вештини кои се составени од различни традиционални кинески боречки вештини и wushu техники. Нивната боречка вештина е комбинирана повеќе од 900 форми боречки вештини,… Читај повеќе »

(ВИДЕО) Топ 10 најсекси политичарки во светот

(ВИДЕО) Топ 10 најсекси политичарки во светот

Погледнете ги најзгодните топ 10 политичарки во светот. Во иднина не била лоша идеја и кај нас да има вакви политичарки, граѓаните би имале причина плус да гледаат собраниски канал или… Читај повеќе »

МАГАЗИНЗАНИМЛИВОСТИ ФОТО: Потрошила повеќе од 50 илјади долари за да личи на Меланија Трамп, а кога ќе ја погледнете ќе се шокирате

МАГАЗИНЗАНИМЛИВОСТИ ФОТО: Потрошила повеќе од 50 илјади долари за да личи на Меланија Трамп, а кога ќе ја погледнете ќе се шокирате

  Клаудија Сиера (42) вложила повеќе од 50 илјади долари на пластични операции се со цел да наликува на првата дама на САД Меланија Трамп. -Јас и Меланија баш си… Читај повеќе »

Словенец ќе извезува во САД „колач од младоста на Меланија Трамп“’

Словенец ќе извезува во САД „колач од младоста на Меланија Трамп“’

Словенечкиот колач со ореви познат под името потица, што ги прослави папата Франциско и Меланија Трамп, ќе се продава во САД како десерт благодарение на словенечкиот бизнисмен Борут Бабич, директор… Читај повеќе »

Авионската бомба во Штип ќе се уништи на лице место

Авионската бомба во Штип ќе се уништи на лице место

Авионската бомба која пред 14 дена беше пронајдена во Индустриската зона во Штип ќе биде уништена на лице место, соопшти денеска Грозданка Наумовска раководител на Одделението за превенција и планирање… Читај повеќе »