List/Grid

Занимливости Subscribe to Занимливости

(ВИДЕО) „САМО ТОНИ И ДВЕ ЖЕНИ“ со најдобар најдобар сценски настап на МАКФЕСТ – поглднете

(ВИДЕО) „САМО ТОНИ И ДВЕ ЖЕНИ“ со најдобар најдобар сценски настап на МАКФЕСТ – поглднете

Препознатливиот бенд „Само Тони и Две Жени“ се најдоа на 32то издание на фестивалот Макфест, во градот под Исарот, Штип. Несомнено направија настап за паметење, исполнет со театарска глума на… Читај повеќе »

Погледнете ја неверојатната способност на Шаолин монасите

Погледнете ја неверојатната способност на Шаолин монасите

Шаолините се претпознатливи по нивните неверојатни вештини кои се составени од различни традиционални кинески боречки вештини и wushu техники. Нивната боречка вештина е комбинирана повеќе од 900 форми боречки вештини,… Читај повеќе »

(ВИДЕО) Топ 10 најсекси политичарки во светот

(ВИДЕО) Топ 10 најсекси политичарки во светот

Погледнете ги најзгодните топ 10 политичарки во светот. Во иднина не била лоша идеја и кај нас да има вакви политичарки, граѓаните би имале причина плус да гледаат собраниски канал или… Читај повеќе »

МАГАЗИНЗАНИМЛИВОСТИ ФОТО: Потрошила повеќе од 50 илјади долари за да личи на Меланија Трамп, а кога ќе ја погледнете ќе се шокирате

МАГАЗИНЗАНИМЛИВОСТИ ФОТО: Потрошила повеќе од 50 илјади долари за да личи на Меланија Трамп, а кога ќе ја погледнете ќе се шокирате

  Клаудија Сиера (42) вложила повеќе од 50 илјади долари на пластични операции се со цел да наликува на првата дама на САД Меланија Трамп. -Јас и Меланија баш си… Читај повеќе »

Словенец ќе извезува во САД „колач од младоста на Меланија Трамп“’

Словенец ќе извезува во САД „колач од младоста на Меланија Трамп“’

Словенечкиот колач со ореви познат под името потица, што ги прослави папата Франциско и Меланија Трамп, ќе се продава во САД како десерт благодарение на словенечкиот бизнисмен Борут Бабич, директор… Читај повеќе »

Авионската бомба во Штип ќе се уништи на лице место

Авионската бомба во Штип ќе се уништи на лице место

Авионската бомба која пред 14 дена беше пронајдена во Индустриската зона во Штип ќе биде уништена на лице место, соопшти денеска Грозданка Наумовска раководител на Одделението за превенција и планирање… Читај повеќе »

Вечерва започнува Прилепскиот Пивофест

Вечерва започнува Прилепскиот Пивофест

Под мотото „ЕДНОСТАВНО НАЈДОБРИ“, вечерва започнува 15-от по ред ПИВО ФЕСТ. Организаторите на денешната прес-конференција во Прилеп изјавија дека се е подготвено, и очекуваат уште поголема посетеност и од лани…. Читај повеќе »

Листа на „најсреќни“ броеви на лото

Листа на „најсреќни“ броеви на лото

Општо прифатено е мислењето дека поголема веројатност е да ве погоди метеор, отколу да добиете на лото. Сепак, врз основа на резултатите од новата студија има повеќе шанси да се… Читај повеќе »

Чешки лингвист и хрватски антрополог создадоа сесловенски јазик

Чешки лингвист и хрватски антрополог создадоа сесловенски јазик

Предложениот универзален „Нов словенски јазик“ ќе ја поедностави комуникацијата меѓу сите оние кои зборуваат различни словенски јазици и ќе го усоврши квалитетот на системите за превод Војтех Мерунка, чешки лингвист… Читај повеќе »

НБА го намали бројот и времетраењето на тајм-аутот

НБА го намали бројот и времетраењето на тајм-аутот

Раководството на НБА лигата потврди дека од следната сезона бројот на тајм-аути од 18 се намалува на 14, односно по седум за двете екипи, а времетраењето ќе биде 75 секунди… Читај повеќе »