List/Grid

Tag Archives: автомобил

Волво работи на автомобил отпорен на удари

Волво работи на автомобил отпорен на удари

Шведската компанија Волво верува дека за седум години ќе создадат автомобил кој е отпорен на  удир и оштетувања благодарение на брзиот развој на безбедносните технологии и зголемената моќ. Швеѓаните во… Читај повеќе »

Пристигнува новиот BMW i3

Пристигнува новиот BMW i3

На интернет се појави план скица за новата верзија на BMW i3. BMW i3 модел ќе се продава како електричен автомобил. Автомобилот ќе има електричен мотор од 170 КС и… Читај повеќе »

ВИДЕО: Принцот остана без кола

ВИДЕО: Принцот остана без кола

Пред неколку дена во близина на лондонската стоковна куќа “Хародс”, полицијата го запрела еден од членовите на катарското кралско семејство. Принцот возел Ламборџини, но немал возачка дозвола, а ниту предна… Читај повеќе »

Нема возење службен автомобил во четврток

Нема возење службен автомобил во четврток

Нема возење службен автомобил во четврток во Штип. Оваа одлука ја донесе градодначалникот Илчо Захариев. Ваквата одлука на Захариев доаѓа откако некои административци, со возењето претерале со користење на општинските… Читај повеќе »

Браво за Волво: Новиот автомобил сам се паркира

Браво за Волво: Новиот автомобил сам се паркира

Волво го претстави новиот концепт автомобили кој самостојно бара слободно паркинг место и се паркира без асистенција од возачот. Паметниот автомобил комуницира и со другите автомобили, како и со пешаците… Читај повеќе »

ВИДЕО: Како горат 300.000 евра?

ВИДЕО: Како горат 300.000 евра?

Суперавтомобилите би требало да се посигурни и поквалитетни, но дали е така? Најновата ѕверка неславно заврши откако се самозапали. Се работи за скапоцено Lamborgini “Murcielago” кој се удрил од столб… Читај повеќе »

ФОТО: Автомобили со најлоша продажба во историјата, меѓу нив и едно Југо

ФОТО: Автомобили со најлоша продажба во историјата, меѓу нив и едно Југо

Ова се автомобилите кои забележале најлоша продажба во историјата. Еден од нив е добро пзонат на овие простори. 1. Studebaker Wagonaire 1963 година- од овој кабриолет караван продадени се 940… Читај повеќе »

ВИДЕО: Вози со 700 км на час, ова е суперавтомобил

ВИДЕО: Вози со 700 км на час, ова е суперавтомобил

Францускиот производител на супер автомобили Venturi произведе нов тип на супер автомобил кој има електромотор од 2.230 kW и коњски сили и би требало да постигне брзина од 700 km/h…. Читај повеќе »

ФОТО: Протекоа слики од новиот Фолксваген Тајгун

ФОТО: Протекоа слики од новиот Фолксваген Тајгун

Само неколку дена по информацијта дека Wolkswagen Taigun има зелен светло за производство на интернет се појави материјал кој би требало тоа да го потврди. Скиците кои деновиве протекоа од… Читај повеќе »

Британци плаќаат за автомобил за коj не знаат како ќе изгледа

Британци плаќаат за автомобил за коj не знаат како ќе изгледа

Британци се подготвни да платат за новиот  NSX Хонда автомобил кој во продажба ќе биде пуштен дури во 2015.Од Хонда велат дека треба да се плати околу 5850 евра  за… Читај повеќе »