List/Grid

Tag Archives: автомобил

МИНИ се сели во Индија

МИНИ се сели во Индија

Дел од производството Мини одлучи да го пресели во Индија. Причината за трансфер на производство е финансиските заштеди како втора причина е брендот да биде подостапен и на азискиот пазар.Од… Читај повеќе »

Новиот Мерцедес CLA достапен и во Македонија

Новиот Мерцедес CLA достапен и во Македонија

Новиот Mercedes-Benz CLA, моментно еден од најбараните автомобили во Европа, од денеска ќе биде присутен и на македонскиот пазар. Погледнето го низ фотографиите.

ФОТО: Папамобил – автомобил тврдина

ФОТО: Папамобил – автомобил тврдина

Од кога папата Франциск го почна својот понтификат го привлече вниманието со својата скромност и откажување од луксузот кој инаку беше достапен на сите папи. Една од тие привилегии, или… Читај повеќе »

Купи си кола во авион

Купи си кола во авион

Кој не сака шопинг додека лета со авион? Уживајте во новиот кармин. Или шише виски. А зошто не и автомобил. Весникот “Саут Чајна морнинг пост” од Хонгконг објави дека нискотарифната… Читај повеќе »

Во земјата на Ролс ројс, Дачиа е автомобил на годината

Во земјата на Ролс ројс, Дачиа е автомобил на годината

Во земјата во која се произведуваат Ролс ројс, Јагуар и Астон Мартин, Дачиа дастер е избран за автомобил на годината. Основаната филозофија при изборот на автомобилот на годината е купувачот… Читај повеќе »

„Сеат леон“ автомобил на годината во Македонија за 2013

„Сеат леон“ автомобил на годината во Македонија за 2013

„Сеат Леон“ е избран за автомобил во 2013 година во Македонија. Во конкуренција на осум финалисти, „Сеат Леон“ ја освои тутулата со четири гласа од жири комисијата, додека другите двајца… Читај повеќе »

ВИДЕО: Овој човек ја има најдобрата работа на светот

ВИДЕО: Овој човек ја има најдобрата работа на светот

Роберт Сервански е човекот кој има најдобра работа на светот. Задолжен е за тестирање на секој примерок од моделот Agera R кој ќе излезе од погоните на фабриката. Тоа значи… Читај повеќе »

Кинеската BYD преку Бугарија ќе го освојува европскиот пазар

Кинеската BYD преку Бугарија ќе го освојува европскиот пазар

BYD (Bild Your Dream) е веќе вториот кинески производител за автомобили што влегува на европскиот пазар. По Great Wall,  оваа компанија преку Бугарија ќе извезува автомобили на електричен погон во… Читај повеќе »

Гаранција на автомобил за поминати еден милион километри

Гаранција на автомобил за поминати еден милион километри

За купувачите на територијата на Франција кои ќе го купат новиот модел на Хонда Цивик, јапонската компанија дава гаранција  за следните милион помината километри.     Покрај овие бенефиции, компанијата… Читај повеќе »

Интересот ги надмина очекувањата – 100 нарачки за најскапиот автомобил

Интересот ги надмина очекувањата – 100 нарачки за најскапиот автомобил

Иако чини 3,4 милиони долари или околу 2,5 милиони евра, компанијата Моторс досега прими повеќе од 100 нарачки за нивниот суперавтомобил Lykan Hypersport. Судејќи според инетресот на купувачите, најскапиот автомобил… Читај повеќе »