List/Grid

Tag Archives: автомобил

ВИДЕО: Еве го најновиот Мерцедес

ВИДЕО: Еве го најновиот Мерцедес

Мерцедес го претстави новиот C63 AMG 507. Сега C класата добива дополнителни 56 коњи, точно три помалку од „црната серија“ со која дели и некои визуелни решенија. Новиот модел ќе… Читај повеќе »

Красјлер со рекорден профит

Красјлер со рекорден профит

Американскиот производител на автомобили Крајслер регистрираше нето профит од 1,7 милијарди долари во изминатата година додека продажбата во тој период е зголемена за 18 отсто. Профитот на Крајслер е девет… Читај повеќе »

Пристигна новата KIA PRO’CEED

Пристигна новата KIA PRO’CEED

Јужнокорејската KИА подготви конкуренција во класата спортски автомобили, а новиот модел ќе биде промовиран на автомобилскиот саем во женева за неколку недели. Поголем дел од техничките детали се уште се… Читај повеќе »

ВИДЕО: Најскапиот автомобил на светот

ВИДЕО: Најскапиот автомобил на светот

Овој автомобил за само неколку дена ќе биде најскапиот автмобил во светот. LykanHypersport ќе биде претставен на саемот за автомобили во Катар а ќе чини неворојатни 3,5 милиони долари. Автомобилот… Читај повеќе »

Koлку километри можете да поминете на резерва?

Koлку километри можете да поминете на резерва?

Постојат два типа на возачи. Оние кои уредно го полнат резервоарот на својот автомобил кога ќе се испразни малку повеќе од половина и оние чија сијаличка за резерва свети постојана… Читај повеќе »

На секои две минути се продавала по една Фиеста

На секои две минути се продавала по една Фиеста

Ford Fiesta е најдобро продаван мал автомобил за 2012 година во Европа. Потрошувачите во просек минатата година ја купувале новата Ford Fiesta на секои две минути, соопшти компанијата. Fiesta покрај… Читај повеќе »

Знаете ли колку пати ве измамил автосервисерот?

Знаете ли колку пати ве измамил автосервисерот?

Сервисот на вашиот автомобил е чиста лотарија. Никогаш не сте сигурни што ќе ве снајде на крајот односно колкава ќе биде сметката. Иако има сервисери кои прилично чесно си ја… Читај повеќе »

Првата редизајнирана Корвета продадена за 1,1 милион долари

Првата редизајнирана Корвета продадена за 1,1 милион долари

Првиот примерок на новата Chevrolet Corvette Stingray C7 е продадена на аукција за 1.1 милион долари. Купувачот е Рик Хендрик колекционер на автомобили. Тој е сопственик и на Ovens /… Читај повеќе »

ВИДЕО: Еве го најновото BMW

ВИДЕО: Еве го најновото BMW

BMW го претстави најновиот модел. Се работи за серија 4 Coupe Concept кој беше претставен во Детроит. Сериското производство ќе започне идниот месец. Еве како изгледа:

Првиот Бетмобил на аукција

Првиот Бетмобил на аукција

Првиот Бетмобил од 1966 година за прв пат ќе биде понуден за продажба на аукција што ќе се одржи во јануари 2013 година во САД. Се работи за првото возило… Читај повеќе »