List/Grid

Tag Archives: видео

ВИДЕО: Фемен упаднаа на концерт на Вуди Ален

ВИДЕО: Фемен упаднаа на концерт на Вуди Ален

Две топлес активистки за заштита на правата на жените го прекинаа концертот џез бендот на Вуди Ален во Хамбург. Американскиот режисер имаше настап во концертна сала, кога што две демонстрантки… Читај повеќе »

Ви фали меморија на телефонот? Направете го ова и проблемот е решен

Ви фали меморија на телефонот? Направете го ова и проблемот е решен

Без оглед на тоа што произведувачите се трудат мобилните телефони да имаат што е можно повеќе меморија за податоци, на корисниците едноставно никогаш не им е доволно. И да бидеме… Читај повеќе »

10-та регионална конференција за катастар и инфраструктура на просторни податоци

10-та регионална конференција за катастар и инфраструктура на просторни податоци

Неколку годишнини прославува денеска Агенцијата за катастар на недвижности на Република Македонија. Во Музејот на македонската борба се одржува 10-та регионална конференција за катастар и инфраструктура на просторни податоци чиј… Читај повеќе »

ВМРО-ДПМНЕ смета дека обидот за атентат врз Тодоров не бил во афект

ВМРО-ДПМНЕ смета дека обидот за атентат врз Тодоров не бил во афект

Обидот за атентат врз Никола Тодоров не беше афектен чин. Обидот за атентат врз Никола Тодоров беше чин кој беше поттикнуван со години, рече на денешната прес-конференција Крсте Јовановски од… Читај повеќе »

Коментаторот во делириум: Том О’Бранаган „полуде“ по решавачкиот гол на Циндриќ (ВИДЕО)

Коментаторот во делириум: Том О’Бранаган „полуде“ по решавачкиот гол на Циндриќ (ВИДЕО)

Вардар ја испишува историјата, Вардар ги живее можеби најсветлите моменти од своето постоење, а и најсветли на ракометната историја на Македонија, сите се воодушевени од момците од Скопје, кои стигнаа… Читај повеќе »

Се гради новиот стадион во Битола

Се гради новиот стадион во Битола

Во тек е изградбата на новиот фудбалски стадион во Битола. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска изврши увид на градежните работи. Битолскиот градоначалник Владимир Талески информираше дека северната и јужната… Читај повеќе »

Груевски: Годинава околу 5.500 пензионери ќе ја искористат можноста за бесплатна банско-климатска рекреација

Груевски: Годинава околу 5.500 пензионери ќе ја искористат можноста за бесплатна банско-климатска рекреација

Проектот банско-климатска рекреација е одлично прифатен проект од пензионерите. Оваа година се предвидени околу 5.500 пензионери да заминат на бесплатна банско-климатска рекреација, одговори денес на новинарско прашање претседателот на ВМРО-ДПМНЕ… Читај повеќе »

Груевски: „Чагатај Кабло“ ќе вработи 200 луѓе

Груевски: „Чагатај Кабло“ ќе вработи 200 луѓе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска го најави отпочнувањето на градење на новата инвестиција во месец јули во Македонија, станува збор за турската компанија Чагатај Кабло за производство на кабли и… Читај повеќе »

ВИДЕО: Американска свадба со 700 гости се претвори во масовна тепачка

ВИДЕО: Американска свадба со 700 гости се претвори во масовна тепачка

Педесет сватови во костими се тепале на венчавка во хотелот „Ројал палас” во Сан Франциско, при што двајца завршиле во болница, а еден од нив е во кома.  Никој не… Читај повеќе »

Груевски: Изградивме 74 нови училишта и реконструиравме повеќе од 400, во моментов се работи на 26 училишта

Груевски: Изградивме 74 нови училишта и реконструиравме повеќе од 400, во моментов се работи на 26 училишта

Откако ВМРО-ДПМНЕ ја презема власта во 2006 година во Македонија изградени се нови 74 училишта, а реконструирани над 400, вкупната инвестиција е повеќе од 50 милиони евра, соопшти денеска лидерот… Читај повеќе »