List/Grid

Tag Archives: даниел

ВИДЕО: Кајмакоски пее за помош на настраданите од поплавите во регионот

ВИДЕО: Кајмакоски пее за помош на настраданите од поплавите во регионот

Како потсетување дека се уште е потребна помош и поддршка за настраданите од поплавите во Босна и Херцеговина, Србија и Хрватска, Детскиот хор Суперар БиХ и Младен Војичиќ Тифа заедно… Читај повеќе »

ФОТО: Прилепчанки го нападнаа Даниел Кајмакоски

ФОТО: Прилепчанки го нападнаа Даниел Кајмакоски

Даниел Кајмаковски предивика еуфорија во Прилеп. На прес конференцијата по повод настапот на престојниот Пиво Фест Кајмакоски изјави дека му е чест што ќе го отвори настанот. Подготовките за Пиво… Читај повеќе »

ВИДЕО: Еве го спотот за песната на Даниел и Жељко

ВИДЕО: Еве го спотот за песната на Даниел и Жељко

Жељко Јоксимовиќ и победникот од Х Фактор, Даниел Кајмакоски вчера го објавија спотот за песната „Скопје Белград“. За околу 24 часа од поставувањето на Јутјуб, спотот има над 100.000 прегледи… Читај повеќе »

ФОТО: Сепак, Даниел си ги доби наградите за победата на Х Фактор

ФОТО: Сепак, Даниел си ги доби наградите за победата на Х Фактор

Даниел Кајмакоски конечно ги доби наградите за победата на Х Фактор. На денешното доделување на автомобилот MINI COUPE Cooper SD Даниел најави дека работи на својот нов сингл, но и… Читај повеќе »

Кајмакоски: Од „Икс Фактор“ не добив ништо, ни кола, ни пари!

Кајмакоски: Од „Икс Фактор“ не добив ништо, ни кола, ни пари!

Даниeл Кајмакоски кој е победник на „Х-фактор“ сеуште е во Белград каде очекува да ги добие заслужените награди. Тој за српски Телеграф изјавил дека сеуште нема ни трага ни глас… Читај повеќе »

ФОТО: Еве што прави Даниел за Велигден

ФОТО: Еве што прави Даниел за Велигден

Даниел Кајмакоски некое време престојуваше во родната Струга, но за него обврските продолжуваат и тој дури за празникот напорно ќе работи. Моментално Даниел е во Белград, каде што има навистина… Читај повеќе »

Даниел утре пристигнува во Скопје

Даниел утре пристигнува во Скопје

Даниел Кајмакоски, победникот на регионалното музичко шоу „Х-Фактор“, утре пристигнува во Скопје. Според последните информации, Даниел утре во 15 часот ќе слета на скопскиот аеродром „Александар Велики“. Таму се очекува… Читај повеќе »

ВИДЕО: Даниел ја запеа Зајди зајди

ВИДЕО: Даниел ја запеа Зајди зајди

Како гостин во емисија на Телевизија ПИНК, Даниел Кајмакоски, победникот на Х Фактор ја испеаЗајди Зајди. Еве како звучеше:

Даниел сака да ја претставува Македонија на Евровизија

Даниел сака да ја претставува Македонија на Евровизија

По победата на Х Фактор, Даниел ќе тргне на турнеја низ земјите во регионот. Ќе патува со Кики Лесендриќ во САД, а во план е и снимањето на првиот сингл,… Читај повеќе »

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски победник во „X Factor Adria“

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски победник во „X Factor Adria“

Македонската музичка надеж, 30-годишниот Даниел Кајмакоски е победник на првото регионално музичко шоу „X Factor Adria“, кое синоќа се одржa во „Комбанк арена“ во Белград. Второто место и припадна на… Читај повеќе »