Живот 11.09.2018 20:35

Пациент измамен на трауматологија: Му земал 7 000 денари за да му „заврши работа“ и повеќе не го видел

Пациент измамен на трауматологија: Му земал 7 000 денари за да му „заврши работа“ и повеќе не го видел

Вчера околу 13.50 часот во Полициската станица Центар, Р.Л.Ј. (39) од Пробиштип пријавил дека во периодот од 09.30 до 10.00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза”, во Амбуланта на траумотологија, непознато машко лице извршило измама на неговиот татко.

Му земало 7.000 денари за наводно да му заврши одредена услуга за парична надокнада за инвалидитет на лица. Откако ги земало парите лицето го напуштило местото на настанот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот