Актуелно 16.02.2019 12:04

15-та жртва во сообраќајката кај Ласкарци, во критична состојба се уште 5 лица

15-та жртва во сообраќајката кај Ласкарци, во критична состојба се уште 5 лица

На Клиниката за реанимација и интензивно лекување во Клиничкиот центар во Скопје почина уште едно лице од повредените во трагичната сообраќајна несреќа што се случи на 13 февруари на автопатот Скопје – Тетово кај селото Ласкарци.

Во критична состојба се наоѓаат уште пет пациенти