Економија

Економија

Митовска: Надоместокот за трето дете како демографска мерка даде резултати, во 2010 имаше 5.246 а во 2017 година 26.591 корисници

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Слаѓана Митовска, во синоќешното издание на дебатната емисија „Економски магазин“ на Алсат телевизија...
Економија

Славева: Зоран Заев е ликот кој бесрамно лажел и се обидел политички да профитира од трагичната несреќа на Никола Младенов

Никола Младенов не бил убиен. Тогашните органи на истрагата НЕ прикривале никого. Напротив, професионално ја завршиле работата и ја...
Економија

Германија се приклучи на притисоците на САД и ЕУ кон Приштина за укинување на 100 отсто зголемените царини за Србија и БиХ

Германија се приклучи на притисоците на САД и ЕУ кон Приштина за укинување на 100 отсто зголемените царини наметнати за Србија и БиХ,...