Актуелно

Актуелно

Призна ли Филипче дека не знаат што прават: „Да знаевме дека ќе биде така, немаше да дадеме препорака да се отворат кафаните“?!

Да знаевме дека нема да се почитуваат препораките за заштита на ковид-19, немаше да дадеме препорака од Комисијата за заразени болести...
Актуелно

Стојаноска: Да се зборува за избори во едни вакви услови е морбидно, ВМРО-ДПМНЕ бара разрешување на Комисијата за заразни болести

На оваа прес конференција ќе се обратам на две теми. Првата е многу важна и е реакција на последните информации кои се објавија во медиумите...
Актуелно

Мисајловски: По скоро цел мандат, власта не може да каже барем еден километар автопат што го ветиле и направиле

Поранешиот министер за транспорт и врски и сегашен потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, на својот Фејсбук профил анализира: „Помина...
Актуелно

Фијаско на Заев и Филипче предизвикано од желбата да одат на избори: Денес 58 новозаразени со коронавирус!

Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи состанок, за Фактор потврдуваат...
Актуелно

Доктор Чибишев: Одлуката за вакво укинување на рестрикциите е крајно хазардерска и политичка, а не стручна

Република Македонија во последните три месеци живее во специфична состојба која јас ја нарекувам „продолжена стресна состојба“. Поголемиот...
Актуелно

Мицкоски: Зоран Заев и Владата ги лажат граѓаните дека добро се справуваат со кризата – Пари за поддршка нема, а долговите растат

Зоран Заев и Владата ги лажат граѓаните дека добро се справуваат со кризата. Пари за поддршка нема, а долговите растат. Лагата е стил...