Актуелно 10.11.2023 15:06

Дизелот поевтинува за 2,5 денари

Дизелот поевтинува за 2,5 денари

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) од полноќ се намалуваат за 2,50 денари по литра, а на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 не се менуваат, одлучи денска Регулаторната комисија за енергетика.

Новата цена на ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) ќе биде 78,00, а на Екстра лесното масло 77,50 денари за литар.

Поевтинува и Мазутот М-1 НС и еден килограм ќе чини 43,743 денари.