Мозаик 13.03.2019 10:33

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак денеска ќе има разделба со љубовниот партнер, а еве што ги чека водолиите

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак денеска ќе има разделба со љубовниот партнер, а еве што ги чека водолиите

ОВЕН

Работа: Променете го мислењето за личностите околу вас. Понекогаш претерувате во својот идеализам на соработник. Бидете штедливи со пари.

Љубов: Сакате нешто да смените во бракот или врската, но почнете прво од своите навики.

Здравје: Нервоза.

БИК

Работа: Ако работите во врска со недвижности, ќе бидете успешни. Како и секој пат, соработувајте со Рак затоа што ви е идеален соработник.

Љубов: Пробајте да бидете на дистанца за да го смирите партнерот и неговата нервоза.

Здравје: Кашлица.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Сакате на лесен начин да дојдете до пари. Иако има индиции, сепак, денеска нема да биде тој ден. Ќе мора повеќе да се потрудите.

Љубов: Денот ќе го минете главно во телефонска комуникација со партнерот.

Здравје: Добро.

РАК

Работа: Вие важите за добар човек. Често ве викаат среќа за другите. Денеска помагате на оние кои немаат.

Љубов: Партнерот ја сака вашата пожртвуваност, но не е во прилика да биде ист или барем сличен на вас.

Здравје: Мали тегоби во бубрезите.

ЛАВ

Работа: Не пробувајте да избегате од себе и од разните обврски кои ве притискаат. Имате се на располагање, сите кои работат со вас се во грч доколку вие не сте им предводник.

Љубов: Вие сте некој кој сјае, и дава се за љубов. Партнерот е горд.

Здравје: Болки во пределот на кичмата.

ДЕВИЦА

Работа: Можеби сакате повеќе од обврските да ги ставите на некој кој работи со вас. Тоа не е добро. Кога тогаш, повторно ве чека работа.

Љубов: Не сте потполно отворени и искрени кон саканата личност.

Здравје: Повеќе овошје, витамини во исхраната.

ВАГА

Работа: Внимавајте на соработниците. Можеби некој од странство тропа на вашата врата, а вие не го слушате. Може да биде соработка со младински организации.

Љубов: Емоциите се тука, присутни се, но блокирани. Длабоко притиснете ги.

Здравје: Нервозни сте, имате висок притисок.

ШКОРПИЈА

Работа: Се борите самите против сите, а најмногу против себе. Тоа нема да ви донесе ништо добро. Не сте личност која попушта.

Љубов: Често ги ставате материјалните вредности пред сите други. Партнерот има чувство дека се губи во материјализмот кој ве опседнал.

Здравје: Се чувствувате несигурно.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Денеска имате потреба да се докажувате и тоа сите да го видат и чујат.

Љубов: Внатрешни стравови ве опседнуваат. Пријателите и партнерот сакаат да побегнат од вас.

Здравје: Длабока анализа на она што ве мачи, ќе ви донесе резултат.

ЈАРЕЦ

Работа: Сакате да работите се сами. Премногу обврски имате. Сигурно и другите ве притискаат, но направете си некој распоред.

Љубов: Не сте подготвени за промени. Морате да се позанимавате повеќе за вашиот љубовен живот.

Здравје: Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа: Сакате да доминирате, и тоа е убаво, но е големо оптоварување. Затоа одете на страна кога ќе можете.

Љубов: Партнерот со кој живеете не е задоволен од вашето однесување. Често покажувате хистерија.

Здравје: Чувајте ги гласните жици.

РИБИ

Работа: Длабоко сте многу работна личност. Внатрешната природа не ви дозволува да се истакнувате премногу, освен ако не сте некој огнен подзнак.

Љубов: Ќе имате убав ден. Ќе стекнете познанство преку пријател.

Здравје: Внимавајте на стопалата.