Мозаик 14.03.2019 10:46

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак ќе има караница во бракот, а овој знак да ги остави цигарите

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак ќе има караница во бракот, а овој знак да ги остави цигарите

ОВЕН

Работа: Ќе бидете задоволни од резултатите кои ќе ги покажете на работното поле во текот на денешниот ден.

Љубов: Можно е да немате доволно доверба во саканата личност, и полека некои грешки подобро ги гледате.

Здравје: Ќе ви годи физичка активност.

БИК

Работа: Ќе ги надминете проблемите кои сте ги имале во минатото. Очекувајте дека денешниот ден ќе ви биде поволен.

Љубов: Имате стабилен однос со саканата личност и задовони сте од околностите на љубовното поле.

Здравје: Внимавајте на желудникот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Наскоро ќе ви се укаже шанса да ја смените работата. Ќе дојде една интересна и примамлива понуда.

Љубов: Потребно е повеќе да се посветите на саканата особа ако сакате да го сочувате бракот.

Здравје: Болки во вратот.

РАК

Работа: Многу сте снаодливи во работата и оставате добар впечаток пред своите колеги и надредените.

Љубов: Можно е вашиот партнер да сте го оптовариле со негативни изјави.

Здравје: Потребен ви е одмор.

ЛАВ

Работа: Можно е во текот на денешниот ден на ова поле да имате некои проблеми и конфликти со соработниците.

Љубов: Ве очекува предизвикувачки период за вашата љубовна врска. Ќе имате чести караници.

Здравје: Избегнувајте цигари.

ДЕВИЦА

Работа: Може да очекувате позитивна атмосфера на работ. Во текот на денешниот ден ќе немате поголеми проблеми на ова поле.

Љубов: Потребно е да го покажете својот интерес поотворено кон вашата симпатија.

Здравје: Проверете ја диоптријата.

ВАГА

Работа: Ве очекува поволен период, па може да се надевате дека лесно ќе го остварите она што го сакате. Пред вас е добар ден за промени.

Љубов: Можно е сега да сте ранливи и да се однесувате променливо.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

ШКОРПИЈА

Работа: Очекувајте ден во кој ќе имате позитивна енергија. Подгответе се за позитивни изненадувања.

Љубов: Може да се надевате на почеток на нова емотивна врска со личнос која ќе ви значи.

Здравје: Добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Немате добра комуникација со сите од работното опкружување, што донекаде може да претставува проблем.

Љубов: Доколку некој од пријателите се меша во вашата врска, тоа нема добро да заврши.

Здравје: Водете сметка околу забите.

ЈАРЕЦ

Работа: Може да очекувате опуштен ден. Не би требало да имате големи проблеми. Се минува мирно на работа.

Љубов: Имате впечаток дека со саканата личност наоѓате мир, сигурност и се што ви е потребно.

Здравје: Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа: Имате впечаток дека сте направиле некоја грешка. Време е да исправите она што може да се исправи.

Љубов: Не знаете како да реагирате во ситуацијата во која се наоѓате со саканата особа. Не ви е поволен период.

Здравје: Внимавајте со прејадување.

РИБИ

Работа: Во текот на денешниот ден водете сметка околу некои ситуации кои може да ви прават проблеми.

Љубов: Личност која ви се додворува ќе биде упорна во својата намера да ви пријде, но вие едноставно не сте заинтересирани.

Здравје: Проблеми со бубрезите.