Мозаик 10.11.2023 14:57

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Стрелецот ќе извлече позитивна поука, Девицата има причина за задоволство

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Стрелецот ќе извлече позитивна поука, Девицата има причина за задоволство

ОВЕН

За очекување е овој последен работен ден да мине без некој претеран ангажман. Некои ќе се занимаваат со активностите за викенд. И на љубовното поле може да се занимавате со планирање на заеднички активности. Одлично е здравјето.

БИК

Сосема солиден ден без поголеми проблеми ќе ги завршите зацртаните обврски и евентуално да се занимавате за идните ангажмани. Доколку посакувате некои љубовни акции, не седете со скрстени раце, еден повик може да промени многу. Можни респираторни проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Разменете мислења со искусни соработници. Може да ви користи поефикасно да завршите со некои обврски. Подобар ден од претходниот ве очекува во љубовната сфера. Можно е расчистување на претходните несогласувања. Обидете се да избегнете нагли покрети.

РАК

Со ваш напор и некои поволни околности може да се комплетира чувството за успешно завршување на оваа работна седмица. Без важни промени во љубовта, барем уште некое време. Чувствувате замор и време е да одморите.

ЛАВ

Ладна глава носи подобро согледување на ситуацијата. Покажете повеќе разбирање за другите. Искористите ги сите потенцијали и уживајте во доброто расположение во љубовното поле. Здарвјето е многу добро.

ДЕВИЦА

Имате причина за задоволство, но сигурно можете и подобро. Ќе има поволни прилики за докажување во следните денови. Пасивно однесување денеска не е пожелно во љубовта. Занимавајте се до смислување на некој план, но немојте со премногу детали. Одлично здравје.

ВАГА

Одличен ден да ставите точка на една успешна работна седмица. Посветете се на новите цели и планови, имате реални шанси да направите добри договори. Просечен ден, без знаци на некои промени на љубовното поле. Не сте подготвени за акција. Променливо ви е расположението.

ШКОРПИЈА

Работната недела ќе заврши онака како што сте посакале. Може да очекувате некои позитивни промени во најава. Вие сакате едно, а љубовниот живот нуди друго. Обидете се тоа некако да го усогласите. Одлично е здравјето.

СТРЕЛЕЦ

Очекувањата големи, резултатите нешто послаби, но не е се така лошо. Од се извлекувате позитивна поука. Размислите да промените ситница во своето однесува на љубовното поле. Многу брзо би можеле да почувствувате позитивен ефект. Променливо расположение.

ЈАРЕЦ

За очекување е да бидете опуштени, а и уморот полека ве стигнува. Подобра комуникација со саканата личност секако ќе ви биде добра мотивација со некое фино изненадување да ја изненадите. Сосема солидно е здравјето.

ВОДОЛИЈА

Уште малку тактичност и трпение ќе бидат корисни од работа на своја рака. Пробајте да избегнете вербални конфликти и концентрирајте се на работата. Во љубовното поле може да ве раздрма една средба. Ако ништо друго, ќе ве натера на размислување. Засилете го имунитетот.

РИБИ

Ве чека доста работа, но нема простор за загриженост. Ќе успеете се да завршите онака како што сте планирале, но со доста потрошена енергија. Слободните ќе ја пуштат „приказната“ лесно да тече, доколку некој навистина ви се допаѓа. Можни кардиоваскуларни тегоби.