Мозаик 08.11.2023 10:57

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Вагата да не брза, Јарецот да биде флексибилен

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Вагата да не брза, Јарецот да биде флексибилен

ОВЕН

Ве очекуваат искушение во комуникацијата и поделба на одговорностите. Немојте да дозволите да ви дадат преголем товар на грб. Ако има денови кога е најдобро ништо да не преземате во љубовното поле, тогаш тоа е овој ден. Можни респираторни тегоби.

БИК

Би требало да бидете задоволни од она што го правите сега. Решавајте ја тековната проблематика, за останатото чекајте подобар период. Променлив ден во сферата на љубовта. За оние кои се зафатени, сите потенцијални случувања ќе бидат во границите на очекуваното. Чувајте се од настинки.

БЛИЗНАЦИ

Ова не е поволен ден за психофизички напори. Колку е можно делувајте рационално, со што помалку потрошена енергија. Нешто подобра ситуација на полето љубов, иако и тука постојат детали кои ви „бегаат“ од контрола. Можна главоболка.

РАК

Релативно мирен, но успешен работен ден. Немојте да дозволите да се „растегнете“ на повеќе страни, затоа што ќе ви треба време да се вратите во ритам. Главно мирно љубовно поле и без важни случувања и промени во однос на претходниот. Немојте да се залежите, бидете физички повеќе активни.

ЛАВ

Со енергијата стоите многу добро, но не е добро што сте чувствителни и многу расположени за вербални конфликти. Добар дел на нервозата може да ја пренесете на драгата личност, која без дилема е заслужна за тоа. Би било добро малку да се спротивставите на налетите на нерасположение. Можни мали ревматски тегоби.

ДЕВИЦА

Доколку чекате некое решение или одлука од надредените, веројатно ќе почекате уште малку. Бидете трпеливи, нема друго. Премногу детализирање ретко носи корист на љубовното поле. Во текот на оваа среда може да го искомплицирате солидниот љубовен ден. Слаба циркулација.

ВАГА

Сите активности на професионалното поле ќе ви бидат под просекот. Немојте да брзате и несвесно да ги прескокнете невидливите, но сепак важни детали за нови задачи. За носење на важните одлуки и превземање на одговорноста кога е неопходно во љубовта, немате вистинска алтернатива. Многу добро здравје.

ШКОРПИЈА

Работната енергија ќе биде на високо ниво. Ќе бидете успешни, особено околу полето на договори или било какви комуникации. Неколку интересни средби и разговори ќе го привлечат вниманието. Мали се шансите да биде нешто од големо значење. Намалете го оптоварувањето на кичмата.

СТРЕЛЕЦ

Бавно ќе се одвива се во текот на професионалниот план. Немојте да се нервирате премногу, и онака не може ништо да промените. Во љубовното поле може да се обидете да забрзате реализација на еден важен заклучок кој сте го донеле неодамна. Зголемено ниво на стрес.

ЈАРЕЦ

Mоже да ве нервираат и промени од техничко-организациска природа, што вие никако не ги поднесувате. Бидете трпеливи и флексибилни. Поволната астролошка клима во сферата на љубовта може да ја искористите на повеќе начини, но најдобро би било да подготвите изненадување за саканата личност. Чувајте се од настинки.

ВОДОЛИЈА

Малку работи ќе зависат од вас во реализација на професионалните задачи. Колку што можете прилагодете се на вашите обврски и немојте премногу да се нервирате за другите работи. Оваа среда не е поволна за големи планови и промени во сферата љубов, но за флерт секако дека е. Пад на имунитетот.

РИБИ

На прв поглед можед да изглеа застрашувачки и особено предизвикувачки сето она кое треба да го одработите денеска, но се ќе успеете да завршите. Актуелниот статус на љубовното поле денеска би требало да остане без значајни промени. Направете план за следните денови. Можна главоболка.