Мозаик 01.02.2024 12:23

Дневен хороскоп за 1. февруари 2024 година

Дневен хороскоп за 1. февруари 2024 година

Овен 21.3-20.4.

Љубов
Ќе имате добра волја своите приватни односи да ги доведете во ред. Сепак, други ќе ве попречуваат во намерата.
Кариера
Важно е да го прифатите она што ви се нуди, дури и во моментов да ви изгледа неповолно. Добро ќе биде на долг рок.
Здравје и совет
Користете ги паузите на работа.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов
Некои би стекнале пријател со личност, која е позрела од нив. Ќе добиете конструктивна критика.
Кариера
Не сонувајте за невозможното, туку задржете го она што го имате. На тој начин еден ден ќе ги достигнете своите соништа.
Здравје и совет
Би било корисно добро да се наспиете.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов
И натаму ќе работите на зацврстување на својата врска и ќе уживате во тоа. Другата страна ви возвраќа со љубов и тоа е доволно за среќа.
Кариера
На момент ќе ви се пристори дека вашите колеги не се толку доверливи како вас, но тоа е само преодна слабост што набргу ќе исчезне.
Здравје и совет
Занимавајте се со спорт.

Рак 22.6-22.7.

Љубов
Оние кои во моментот имаат љубовни проблеми, денеска нека побараат друштво на пријатели, бидејќи со нив ќе гледаат појасно.
Кариера
Ќе бидете расположени за самостојна работа, иако нема да бидете целосно затворени за соработка. Но, кога вие би се прашувале, најубаво ви е кога работите сами.
Здравје и совет
Наспијте се.

Лав 23.7-22.8.

Љубов
Веројатно ќе ви се чини како љубовта да отишла некаде далеку од вас. најдобро ќе се чувствуваат оние кои се помириле со осаменоста.
Кариера
Малите тековни работи ќе се одвиваат добро, но во преговорите, на состаноците или договарањата би можело да се јават мали тензии.
Здравје и совет
Не сте задоволни.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов
Копнеж, тага и слични чувства ќе ви се вовлечат во срцето полесно од вообичаеното. Побарајте ведри луѓе и весели содржини.
Кариера
Ќе функционирате добро и без поголем застој ќе одредувате она што треба. Ќе ви недостигаат предизвици.
Здравје и совет
Телесно сте добро, но емоционално сте фрустрирани.

Вага 24.9.-23.10

Љубов
Загонетки, сплетки, соништа- сето тоа денеска ќе ве привлекува повеќе од кога било. Можни се дискретни погледи и читање меѓу редови.
Кариера
Она околу што неодамна се препиравте, денеска ќе биде ставено во втор план. Ќе продолжите да работите како да не било ништо.
Здравје и совет
Послужете се со својата интуиција.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов
Ќе бидете многу расположени за љубов и за покажување емоции, па така и ќе постапите.некои ќе си ја отворат душата.
Кариера
Борбите што ги водевте ви носат победи, а тоа ве поттикнува и натаму дасе развивате, храбро и без пречки.
Здравје и совет
Ќе бидете весели и емотивни.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов
Ние кои бараат љубов добро нека погледаат околу себе во лицата со кои професионално соработуваат.
Кариера
Преминете од зборови на дела. Сепак, постојат уште некои одложувања, поради што дел од работите чекаат.
Здравје и совет
Ќе се веселите со блиски луѓе.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов
Можно е да ви се чини дека е долг патот до нечие срце, но тоа е чувство што ќе трае само денеска.
Кариера
Веројатно соработниците ќе ве критикуваат, но важно е тоа да го сфатите како конструктивна опомена.
Здравје и совет
Потпрете се на вашата смисла за хумор.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов
Ќе бидете склони да ја идеализирате саканата личност или таа навистина денеска ќе се покаже во најдобро светло.
Кариера
Врз основа на старите успеси и завршените работи, ви подготвено работите и натаму. Ништо не мкоже да ве запре.
Здравје и совет
Полни сте со енергија.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов
Би можеле да добиете повик за убава забава и дружење со кое ќе го компензирате сегашното љубовно незадоволство.
Кариера
Ви претстои соработка со млади лица , кои ќе ги обучувате во работата. Има уште некои ситни работи што треба да гио довршите.
Здравје и совет
Свртете се кон себеси.

()