Мозаик 29.03.2024 13:17

Дневен хороскоп за 29 март 2024 година

Дневен хороскоп за 29 март 2024 година

Овен 21.3-20.4.

Љубов
Вашата зборливост ќе ви помогне да ги надминете празнините во личниот живот. Ќе разговарате што недостига во емотивните односи.
Кариера
Денеска ќе водите интензивна кореспонденција со колегите. На повидок се многу меилови , телефонски повизци и пораки.
Здравје и совет
Поработете на својата спретност.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов
Колку и да се трудите , денеска нема да добиете емотивно исполнување какво што очекувавте. Треба едноставно да издржите.
Кариера
Не мачете се себеси и другите со вашите сомневања. Постојат правила што треба да ги следите во деловниот живот. Внимавајте на нив.
Здравје и совет
Прошетајте се на свеж воздух.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов
Сеуште не сте сфатиле дека светот не се врти околу вас и дека треба да покажете способност за почит кон другите. така ќе бидете посреќни.
Кариера
Стравот што понекогаш го чувствувате е последица на вашето его. не е секогаш лесно да се работи со вас. Размислете.
Здравје и совет
Луѓето не се играчки.

Рак 22.6-22.7.

Љубов
Ќе бидете малку поопуштени и пријателски расположени, па ќе се отворите и ќе си го подобрите односот со саканата личност.
Кариера
Вашата работа ќе се развива на најдобар множен начин. Денеска анализирате и некои свои заслуги.
Здравје и совет
Игнорирајте ги провокаторите.

Лав 23.7-22.8.

Љубов
Ќе имате доверба во луѓето и на многумина ќе им дозволите да ви се приближат. За осамените ќе има одлични шанси.
Кариера
Не се двоумете околу сигурноста на вашата работа , но би сакале нешто да смените. Има простор за подобрување.
Здравје и совет
Не чепкајте таму каде што не треба.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов
Ќе се засили умереноста кон она што не е видливо. Ќе читате меѓу редови и тука ќе ги наоѓате одговортие на вашите љубовни дилеми.
Кариера
Мало надмудрување со шефовите би можело да даде резултати, не ќе ви ги исцрпи нервите.
Здравје и совет
Опуштете се со она што го сакате.

Вага 24.9.-23.10

Љубов
Љубовните настани на работното место продолжуваат и денеска.Ако уште сте сами , отворете ги добро очите.
Кариера
Многумина ќе го следат вашиот пример зашто ќе препознаат дека вие сте се поставиле најадобро и знаете што работите.
Здравје и совет
Бидете она што сте.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов
Ако се обидете да објасните нешто шта на вас ви е сосема јасно , нема да успеете , зашто другата страна мора да биде отоврена за такви измени. Добро ви оди и вака.
Кариера
Ќе посакате денеска да прекинете со една соработка , но првин размислете дали тоа е воопшто потребно.
Здравје и совет
Избегнувајте луѓе што сакаат да направат сцена.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов
Вашиот љубовен живот денеска ќе се развива над очекувањата. Мали недоразбирања се можни само околу вашите фалбаџиски изјави.
Кариера
Ќе продолжите да ги промовирате своите амбиции и планови. ДФругите ќе треба да ве слушаат , но не би бикло лошо понекогаш да биде и обратно.
Здравје и совет
Бидете пореални.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов
Вашите љубовни освојувања ќе продолжат пред публика или пријатели. Тоа ќе ви биде дополнителна мотивација.
Кариера
Може да се впуштите во речиси секоја работа , зашто и ѕвездите ќе го поддржуваат развојот на вашата кариера.
Здравје и совет
Помалку јадете , движете се повеќе.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов
Разиграност , веселба и дружба во добро расположение се на повидок. Ако сте веќе во врска , ќе се подобри.
Кариера
Лекомислено ќа ја сфаќате работата денеска .Ќе бидете повеќе подготвени за забава , отколку за работа.
Здравје и совет
Не си поигрувајте со луѓето.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов
И натаму останува дека треба да се дистанцирате и на мир да чекате да завршат овие денови неповолни за љубов.
Кариера
Со својата ангажираност ќе направите надредените да се посрамотат. Подобри сте од нив, но не мора да им го потенцирате.
Здравје и совет
Не ги земајте работите при срце. ()