Мозаик 08.02.2024 08:37

Дневен хороскоп за 8 февруари 2024 година

Дневен хороскоп за 8 февруари 2024 година

Овен 21.3-20.4.

Љубов
Она што не ви се допаѓа кај вас самите , би сакале да го скриете под тепих. Не може така, саканата личност доволно добро ве познава.
Кариера
Направете сѐ што можете за вашите професионални способности да дојдат до израз и не се плашете да го покажете вашето знаење.
Здравје и совет
Вежбајте повеќе.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов
Тајните интриги особено ќе ве инспирираат. Ќе бидете подготвени да направите се за да освоите нечие срце. Пазете до каде може да одите.
Кариера
Уметниците денеска добро ќе функционираат , а сите други ќе бараат место каде би ја изразиле својата креативност.
Здравје и совет
Можни се интересни сништа.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов
Подготвени сте да ги спуштите критериумите , зашто гледате дека животот е многу поедноставен , отколку што сте мислеле. Ве очекува опуштеност и среќа во љубовта.
Кариера
Денеска ќе работите лесно и пријатно.Причината е најава за добар настан.
Здравје и совет
Ќе се чувствувате одлично.

Рак 22.6-22.7.

Љубов
Денеска би можеле да доживеете многу пријатно и неврзано дружење. Некои ќе си најдат љубов преку пријателите.
Кариера
Ќе ви ги признаат вашите заслуги во работата , но веднаш ќе побараат од вас поголема одговорност.
Здравје и совет
Добро ќе се држите.

Лав 23.7-22.8.

Љубов
Додека вие се обидувате што повеќе да му се приближите, партнерот се обидува што повеќе да се повлече во себе и на тој начин да се оддалечи.
Кариера
Ситните незавршени работи ќе ви задаваат мала главоболка . Најдобро е да ги решите што побргу.
Здравје и совет
Душевен немир.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов
Она што можеби во моментов ви недостига во вашата врска , ќе го надоместите со добрата еротска игра.
Кариера
Малите интриги околу доминацијата на работното место ќе ги разоткриете со помош на вашата интуиција.Потпрете се на неа.
Здравје и совет
Зголемена општа сензуалност .

Вага 24.9.-23.10.

Љубов
Можеби ќе видите нешто што другите не го гледаат , но не се оптоварувајте со тоа. Денот е добар за љубов.
Кариера
Ако ја употребите својата интуиција на вистински начин , би можеле да постигнете многу повеќе од очекуваното.
Здравје и совет
Ќе сонувате интересни сништа.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов
Сите знаци покажуваат дека денеска ќе блескате. И на вас ќе ви биде чудно како привлекувате толкаво внимание.
Кариера
Денеска на работа можете слободно да се потпрете на сопствениот шарм. Сите работи на кои вие имате влијание , ќе бидат успешни.
Здравје и совет
Дотерајте се за да блеснете уште повеќе.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов
Ќе се обидувате да бидете скромни во своите љубовни очекувања, но таквиот пристап нема да ви биде познат.
Кариера
Пред вас се потези со кои можете да ги смените условите за работа на вас и вашите колеги.Внимавајте само да не избрзате со зборовите.
Здравје и совет
Почитувајте го своето тело.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов
Тешко дека ќе можете да се согласите со саканата личност за што било. наведнете си ја главата и слушајте што има да ви каже. Нема друг начин.
Кариера
Иако изгледа дека сте под нечија заштита , не е така.Забавни сте и способни ,а сега тоа се бара.
Здравје и совет
Одморете се од преголемите очекувања

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов
Денеска ќе се чувствувате добро , без разлика дали сте дома во друштво на саканата личност или сте излезени.
Кариера
Новите работни задачи ќе бараат поголема креативност и смисла за работите да се постават на нов начин или делумно да се изменат.
Здравје и совет
Продолжете понатаму .

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов
Ви претстои излегување на интересно место полно со уметнички вибрации и убави луѓе.
Кариера
Оние чија работа е поврзана со настапи или презентации , денеска ќе постигнат убав успех. Другите ќе бидат во публика.
Здравје и совет
Ќе ја надминете малата меланхолија.
()