Мозаик 09.07.2024 12:02

Дневен хороскоп за 9 јули 2024 година

Дневен хороскоп за 9 јули 2024 година

Овен 21.3-20.4.
Љубов
Ќе играте на сигурно. Ќе ја однесете саканата личност таму каде што знаете дека има добра забава . Ќе успеете.
Кариера
Ќе се покажете не само како одличен работник , туку и како многу добар советник за секаков вид работа.
Здравје и совет
Одете таму каде штио се чувствувате добро.

Бик 21.4- 20.5.
Љубов
Можно е дека ќе изгубите некакви илузии во врска со саканата личност. Тоа ќе биде мал напредок во вашето созревање.
Кариера
И со каква работа да се занимавате , денеска ќе ви оди од рака. Работите ќе се решаваат самите од себе , а вие само ќе ги контролирате.
Здравје и совет
Наспијте се.

Близнаци 21.5.-21.6.
Љубов
Одличен ден за излегувања , забава и нови познанаства. Се што е поврзано со тоа ,ќе ви оди од рака. Придвижете се.
Кариера
Самостојните професии денеска ќе размислуваат за смисолот на она што го работат. Некои одлуки оставете ги за утре кога се ќе биде појасно.
Здравје и совет
Послушајте го својот внатрешен глас.

Рак 22.6-22.7.
Љубов
Едно излегување би можело да се покаже посериозно отколку што сте очекувале. Ќе стане збор за многу важни теми.
Кариера
Работите во кои се бара остроумност и специфични таленти денеска ви се многу добро поставени.
Здравје и совет
Бидете поодговорни.

Лав 23.7-22.8.
Љубов
Пред вас е уште еден ден во кој ќе дојде до отвореност на сите можности кога станува збор за љубовта.
Кариера
Секој ваш потег е исто толку добар , како и на другите колеги. затоа , немојте да мислите дека нешто може да скриете.
Здравје и совет
Прифатете ја реалноста.

Девица 23.8.-23.9.
Љубов
Ќе препознавате убавина околу себе и со доблесни намери ќе им пристапувате на лицата кои ви се допаѓаат.
Кариера
Веројатни се подготовки за краток службен пат , каде треба да ви се случат убави нешта.
Здравје и совет
Ќе се чувствувате одлично.

Вага 24.9.-23.10
Љубов
Поволни љубовни можност ќе се појават и денеска . Излегување, блискост со саканата личност , задоволство и среќа се тука.
Кариера
Службено пшатување или движење во одредени кругови може да биде добро како инспирација за оригинален деловен план. Не се сомневајте во своите идеи,. одлични се.
Здравје и совет
Се се одвива според планот.

Шкорпија 24.10-22.11.
Љубов
Денеска е денот што ветува многу на љубовен план. Се ќе упатува на хармонија, размена на идеи , телепатско разбирање и поврзување.
Кариера
Ќе мора да се позанимавате со еден финансиски проблем. Ќе успеете да најдете задоволително решение.
Здравје и совет
Прифатете ги предизвиците.

Стрелец 23.11.-21.12.
Љубов
Денот е идеален за неврзано дружење со кафенце . Излезете , разговарајте со драги луѓе или со саканата личност.
Кариера
Не е спорно дека вие сте заслужни за успеси , но спорно е колкав е вашиот удел. Можеби тоа ќе се мери.
Здравје и совет
Во право сте што негувате природен изглед.

Јарец 22.12.-20.1.
Љубов
Ќе ве обземат емоции на кои е најдобро да им се препуштите. Вашето срце ќе ви биде јасен патоказ за тоа што треба да се направи.
Кариера
Денот е одличен за секаков вид анализи. Ако има големи отстапувања, ќе ги решавате.
Здравје и совет
Игнорирајте ги грижите.

Водолија 21.1.-19.2.
Љубов
Ве очекува добраз абава со пријателите. Некои меѓу нив или со нивна помош ќе сретнат нова љубов.
Кариера
Ќе бидете сигурни во своите дела и ќе настојувате планот да го изведете до крај, но тоа ќе биде доста напорно. Сметајте на тоа.
Здравје и совет
Внимавајте на провев.

Риби 20.2.- 20.3.
Љубов
Вашата потреба емотивно дас е изразите ќе биде се посилна , па на партнерот ќе му шепотите нежни зборови.
Кариера
Цврсто го држите кормилото во свои раце и покрај минливите проблеми. ќе успеете да решите помала препрека.
Здравје и совет
Интересни сништа.