Мозаик 04.03.2024 12:03

Дневен хороскоп за понеделник, 4-ти март 2024-та

Дневен хороскоп за понеделник, 4-ти март 2024-та

ОВЕН

Емоцијата ве спречува реално да процените што всушност се случува на вашето работно место, но таа е поврзана со можноста за издигнување на нова професионална позиција. Не ја пропуштајте. Ако не ги ставите емоциите под контрола, способни сте за екстремни изјави со неповратни последици.

БИК

Имате тенденција да покажувате агресија и одмаздољубивост. Комуницирањето и познанстввата се причина за измами, проследени со разочарувања од ваша страна, но откако ќе претрпите загуби. Емоцијата целосно ве обзема. Вашата самодоверба пропаѓа. Вашите постапки на работното место според вас се правилни, но грешите и се движите кон финансиски загуби.

БЛИЗНАЦИ

Ќе постигнете сериозен напредок во професионалната кариера. Ако сте трговец, бидете внимателни, бидејќи сте осудени на неуспех и финансиски загуби предизвикани од вашиот несериозен однос. Бидете трпеливи и во наредните денови размислете за инвестициите кои ви се нудат денеска. Зафатите се успешни и ќе ви донесат добар приход во иднина.

РАК

Направете ги разговорите со вашите најблиски претпладнето и разјаснете ја причината за нивното незадоволство. Нормализирајте ја врската ако сакате да ја завршите работата. Не се расправајте. Вашиот професионален успех зависи од вашиот интегритет и одговорност, но и од добриот однос на претпоставените и влијателните познаници.

ЛАВ

Бидете внимателни и задлабочете се во службените обврски доколку сте на работното место. Компликациите се поврзани со вашите планови кои не сте ги разгледале добро. Не бидете активни во комерцијални работи. Покажувањето наивност од ваша страна ќе му наштети на вашиот авторитет. Ваше е да застанете на своето.

ДЕВИЦА

Имате сила да се справите со поставените задачи, иако неочекуваните тешкотии можат да го збунат планираното. Фокусирајте ја својата енергија на надминување на овие тешкотии наместо да барате виновници. Доколку сте договориле деловни состаноци, одржувајте ги, но внимавајте. Ви се заканува недоволното разбирање со колегите.

ВАГА

Денот е заситен со познанства, кои ќе ви бидат корисни доколку сте претпазливи и не покажувате лековерност. Ќе ги покажете вашите организациски способности и ќе се прилагодите на околностите. Вашиот авторитет расте. Вашите состаноци се успешни и ќе ви донесат добри приходи.

СКОРПИЈА

И покрај тешкотиите, сè што ќе започнете ви носи успех ако сте смирени и самоуверени. Расеан сте, но причината е што вашите мисли се насочени во многу правци. Ќе се најдете во центарот на промените што започнале. Внимавајте што ветувате за да не стекнете непријатели на работното место. Не потпирајте се на вашата среќа, туку покажете далековидост.

СТРЕЛЕЦ

Патувањето поврзано со промени ќе ви направи проблеми поради несоодветните партнери кои сакате да ги запознаете денеска. Во вашата желба да се справите со оваа задача, ќе изгубите драгоцено време. Бидете доследни ако сакате да успеете на работното место и да се справите со вашите задачи. Внимателно однесувајте се кон озборувањата и достоинствено прифаќајте ги критиките.

ЈАРЕЦ

Проценете дали луѓето околу вас ја заслужуваат вашата доверба. Стабилизирајте го она што сте го постигнале. Почетоците се непожелни. Внимателно ракувајте со документите. Прегледајте ги сите обрасци кои се поврзани со банкарски и финансиски институции, но не потпишувајте ги.

ВОДОЛИЈА

Можете да патувате доколку сте сигурни дека сѐ е под контрола на вашето работно место. Бидете претпазливи. Не верувајте во ветувањата за брз и лесен профит. Нема да ви недостигаат разочарувања во однос на деловните партнери. Проблемите предизвикани од вашите некоректни пријатели, интригите и непријатните вести ќе ви го расипат расположението.

РИБИ

Ќе завршите со финансиски проблем, но не брзајте да најдете начин да ги вложите парите. Напорната работа ќе ја пополни вашата банкарска сметка. Раззмислете за претстојното потпишување на финансиски документи. Сите ваши договори нека ги состави стручњак, за да бидете сигурни дека нема да бидете измамени. Само тогаш испланирајте уште еден нов почеток во вашиот живот. ()