Актуелно 06.04.2021 10:43

Две лица загинаа во тешка сообраќајка кај Панчево утрово

Две лица загинаа во тешка сообраќајка кај Панчево утрово

На патот Панчево-Опово се случила сообраќајка во која две лица загинале на местото на несреќата, а третиот патник во возилото минал со потешки повреди.

Засега се знае дека возило „ауди“ излетало од патот и удрило во дрво.

Несреќата се случила околу 8.30 часот. Засега не се познати повеќе детали, како и идентитетот на лицата.

Повеќе информации подоцна.