Актуелно 15.09.2018 11:28

Ефтов: Полека влегуваме во фазата капитулација на Шекеринска и Заев

Ефтов: Полека влегуваме во фазата капитулација на Шекеринска и Заев

Полека влегуваме во фазата капитулација на Шекеринска и Заев – напиша Васко Ефтов на својот Фејсбук профил по повод синоќешниот телевизиски дуел на Радмила Шекеринска и  Александар Николоски, на кој Шекеринска беше целосно исфрлена од рамнотежа и поразена од фактите и тезите кои ги изнесе Николоски, бранејќи ги позициите на ВМРО ДПМНЕ.

-Додека СДСМ се занимава со прашањето дали ВМРО посакува неуспешен референдум заради пазарење за амнестија на старото раководство, ВМРО посочува дека СДСМ прифати капитулација, а ВМРО нема да учествува во легализација на капитулацијата – пишува Ефтов.