Актуелно 29.05.2020 12:30

Фијаско на Заев и Филипче предизвикано од желбата да одат на избори: Денес 58 новозаразени со коронавирус!

Фијаско на Заев и Филипче предизвикано од желбата да одат на избори: Денес 58 новозаразени со коронавирус!

Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи состанок, за Фактор потврдуваат дека бројот на нови позитивни случаи на Ковид-19 изнесува 58.

Велат зголемувањето на бројот на новизаразени пациенти можело и да се очекува, особено по укинувањето на рестриктивните мерки.

Инаку, најголемиот број новозаразени се од веќе вчера споменатите скопски општини, Сарај, Чаир, Бутел….