Мозаик 31.05.2024 13:57

Хороскоп за престојниот викенд 1-3 јуни

Хороскоп за престојниот викенд 1-3 јуни

Овен

Додека Меркур и Уран се спојуваат во Бик, вашиот финансиски сектор ќе биде преполн со богат потенцијал. Идеите се важна валута, а вашиот ум доаѓа со ризница на брилијантни опции. Искористете го овој период за добро планирање и заработка, а помалку на трошење.

Во сабота и недела, време е да покажете дека целината може да биде поголема од збирот на нејзините делови. Со мрзливиот Јупитер и моќниот Плутон кои работат заедно, соработката може да направи чуда. Соберете го вашиот тим, без разлика дали се работи за проект во заедницата, за старт-ап потфат или за викенд авантура и поставете ги вашите цели кон исполнување на некоја заедничка цел.

Бик

Вашиот ум е зафатен со измислување концепти толку оригинални што би можеле да го променат вашиот свет. Можеби се прашувате и дали треба да ги споделите вашите откритија, особено со оние чии мислења се различни од вашето. Чувајте ги идеите за себе, овој викенд. Да, тоа може да предизвика проблем со саканите, но верувајте и на интуицијата.

Ако добиете зелено светло за вашиот најнов проект, тоа е затоа што вашата идеја е зрела и подготвена да се реализира. Ѕвездите се усогласуваат во динамичен танц, правејќи ги претстојните денови совршени за исполнување на вашите амбиции. Сега е време да туркате напред, да се поврзете со другите и да стекнете добра репутација. Искористете ја оваа прекрасна шанса со двете раце, бидејќи ваквите космички моменти се ретки.

Близнаци

Меркур ги спојува силите со непредвидливиот Уран во вашиот сектор на интимност и емоции, што може да биде како да пронајдете таен клуч за да ги отклучите сите длабоки емоции. Ако Останете будни и свесни за време на медитација, искрени разговори со пријателите или додека ги дешифрирате вашите соништа. Овие моменти би можеле да ви донесат важен увид во вашата психа.

Врвниот аспект Јупитер/Плутон ја нагласува моќта на партнерствата. Додека се поврзувате со другите и го споделувате вашето брилијантно размислување со нив, може да откриете дека вашите таленти и визионерски идеи привлекуваат нечие око. Ако одлучите да ги здружите силите, подготвени сте заедно да создадете нешто необично. Но, контролирајте ги вашите очекувања. Соработката нека цвета спонтано, по свое темпо.

Рак

Овој период има потенцијал да ве поттикне да бидете свои и да верувате во себе. Иако често сте свесни за она што е во тренд, врската Меркур/Уран може да ве види како ги заобиколувате очекувањата, го прифаќате вашиот сопствен уникатен изглед и го сакате тоа како се чувствувате. Ако сте имале тенденција да се воздржувате од прикажување на вашите разлики или лични вкусови, време е да ги оставите да се истакнат и да бидете целосно свои.

Лав

Влијанието на планетите може да ве поттикне да размислувате поинаку од вообичаено кога станува збор за вашите планови. Дали имате оригинални идеи? Какви и да се, запишете ги и не дозволувајте да одат залудно. Уште подобро, направете нешто токму сега што може да ја намести топката да се тркала напред и ќе имате поголема веројатност да го завршите замисленото. Со вашата фантазија, добро време е да се посветите на исполнување на своите цели.

Чувајте го и вашето срце отворено, бидејќи овој викенд може да ве спои со партнер. Подгответе се, бидејќи можен е почеток на нова љубовна приказна.

Девица

Чувствувате потреба да се јавите некому? Ако е така, направете го тоа. Додека Меркур и Уран ги раздвижуваат работите, тој повик може да предизвика брилијантна можност или да ви донесе некаква мудрост. Дали недостасува нешто што навистина може да ви го разубави денот? Овој разговор можеби е само делот од сложувалката што недостасува. Сакате да ги размрдате работите? Не размислувајте многу, туку фокусирајте се на она што треба да се направи.

Вага

Додека Меркур се спојува со секогаш непредвидливиот Уран, подгответе се за длабинско пролетно чистење. Тешките прашања со кои се борите може одеднаш да бидат решени преку важни сознанија. Оваа ментална јасност не само што ослободува, туку може да биде и финансиски плодна. Останете отворени и подготвени да ги прифатите мудроста и богатството што се движат кон вашиот пат.

Шкорпија

Подгответе се за искра на неочекуваното, додека Меркур танцува со Уран во зоната на љубовта. Оваа небесна поставеност може да се совпадне со моментална привлечност или врска што може да процвета во пријателство или привлечна романса. Оваа средба може да додаде возбудливо поглавје во вашиот живот.

Во текот на следните денови, и покрај вашиот зафатен распоред, една идеја може да се истакне, барајќи го вашето целосно внимание. Благодарение на експанзивната врска на Јупитер со моќниот посредник Плутон, ова не е само минлива мисла, тоа е посебна можност што се појавува само еднаш. Искористете ја!

Стрелец

Овој викенд ќе се најдете на крстосницата на промените. Ако имате потреба да бидете попродуктивни, време е да ги усогласите вашите секојдневни навики и да направите промени во распоредот. Свесни сте колку би можеле да постигнете само ако направите одредени промени.

Настаните што ги организирате или на кои ќе присуствувате може да бидат порти за големи можности. вашите социјални интеракции во наредните денови може да изгледаат како судбина на работа, што ќе ве привлече вас и другите заедно на сесија за бура на идеи. Ова не е само дружење, бидејќи потенцијално подготвувате планови кои би можеле да го остварат долго посакуваниот сон.

Јарец

Еден посебен разговор би можел да ве освои и да ве зближи со некој кој наскоро би можел да заземе посебно место во вашиот живот. Без разлика дали се работи за ново пријателство или романса, оваа врска ветува дека ќе ги отвори вратите за неистражени идеи и можности. Запомнете дека добрите работи доаѓаат кај оние што чекаат. Не брзајте никаде!

Водолија

Малку вешто размислување би можело да ви овозможи да ги решите домашните конфликти. Не го потценувајте денешното спојување на Меркур со Уран, бидејќи тоа може да ви го донесе она што ви треба и тоа да дојде како изненадување, од ведро небо. Можен е и одличен предлог од блиска личност кој ќе ви го промени животот.

Риби

Дали некое прашање ве оптоварува некое време? Следните денови може да ви донесат потенцијал да преземате чекори за да ја решите ситуацијата. Плус, внимателен разговор може да биде просветлен, помагајќи ви да го видите потенцијалот во идеја или проект во кој ќе уживате. Вашата мотивација расте кога знаете дека вашите напори ги менуваат животите на другите.