Актуелно 27.08.2019 14:28

И повторно осамнаа плакати: Заев дали вака крајот мириса? (ФОТО)

И повторно осамнаа плакати: Заев дали вака крајот мириса? (ФОТО)

И денеска осамнаа плакати во центарот на Скопје. „Заев дали вака крајот мириса?“, прашуваат граѓаните.

Вчера во Скопје исто така имаше плакати. Граѓаните велат дека премиерот Зоран Заев е главата на криминалниот октопод, а специјалната јавна обвинителска Катица Јанева главен чирак.

Пред само неколку дена осамнаа и графити во центарот на градот. Граѓаните го прашуваа Заев каде се парите од ташната на Бојан Јовановски познат како Боки 13, кои како рекет ги зема од Орце Камчев.