Мозаик 31.03.2021 23:20

„Излези момче…“ ечи во соблекувалната во Дуисбург! (ВИДЕО)

„Излези момче…“ ечи во соблекувалната во Дуисбург! (ВИДЕО)

Македонија е светски хит вечерва по победата над Германија во Дуисбург со 2-1, а избраниците на селекторот Игор Ангеловски беа во делириум по мечот.

„Излези момче“ ечеше во соблекувалната, фудбалерите ќе слават уште доцна во ноќта, а сигурно ќе се испие и по некое пиво.