Економија

Економија

Каракамишева: Најмалку 4.000 приватни фирми ќе треба да извршат промени во регистрацијата и да го избришат името „Македонија“

Професорката Тања Каракамишева на својот Фејсбук профил реагираше на информациите објавени во грчките медиуми според кои фирми во...
Економија

Заев му поднесуваше кривични на Османи за криминал, денес се надева дека тој ќе ја европеизира Македонија (ВИДЕО)

Претседателот на Владата Зоран Заев се надева дека Македонија ќе се европеизира човекот на кого тој пред четири години му поднесуваше...