Мозаик 24.01.2021 23:26

Кога ќе ја видите Карлеуша во ова издание пред суд нема да ја препознаете (ФОТО)

Кога ќе ја видите Карлеуша во ова издание пред суд нема да ја препознаете (ФОТО)

Српската пејачка Јелена Карлеуша денеска се појави на суд, а сите она што го зборуваат е дека пејачката никој никогаш не ја видел во вакво издание.

Пејачката освен истакнувањето на својата витка линија во бел точкест фустан со ракави на главата носеше и црна капа, а косата и беше врзана во реп.

Сепак она што ги изненади сите се нејзините рамни чевли на нозете.

Таа на лицето носеше и црна маска која совршено и се вклопи во стајлингот, а на судот се појави поради тужба на еден српски медиум.