Мозаик 12.07.2018 12:32

Меган Маркл вистинска дива

Меган Маркл вистинска дива

Меган Маркл го донесе холивудскиот гламур во Лондон. Таа вчера имаше три важни настани на кои требаше да се појави, па така три бои, три фризури и три фустани го одбележаа модениот ден на војвотската од Сасекс.

Меган го започна утрото на стогодишнината на Кралската воздухопловна федерација, каде што стоеше како дел од Кралската позната четворка и веднаш до кралицата Елизабета во дво-тонски син костум. Нејзиниот изглед на Одри Хепберн вклучуваше црн фустан на Диор со крој на бродче и шапка на Stephen Jones.