Актуелно 08.11.2019 14:51

Мицкоски на средба со претставници на СОНК

Мицкоски на средба со претставници на СОНК

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес ќе одржи средба со претставници од Самостојниот синдикат за образование, наука и култура – СОНК.

Како што најавуваат од партијата средбата ќе се одржи во просториите на партијата во 13:30 часот.

По завршување на средбата предвидена е изјава, која КУРИР ќе ја пренесува во живо.