Актуелно 14.03.2019 17:47

Мицкоски прифати тв дуел со Заев: Поразот на самоволието на Заевизмот е извесен!

Мицкоски прифати тв дуел со Заев: Поразот на самоволието на Заевизмот е извесен!

Ја прифаќам понудата за дебата со Зоран Заев од Канал 5 телевизија, и за разлика од него без некакви дополнителни услови и барања. Објави на Фејсбук претседателот на ВМР-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.