Актуелно 19.05.2019 11:03

Мицкоски со честитка за успехот на Тамара- Македонија вечна!

Мицкоски со честитка за успехот на Тамара- Македонија вечна!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со честитка за успехот на македонската претставничка на Евровизија Тамара Тодевска која го освои високото осмо место во финалето на Евровизија.

-Честитки за Тамара. Македонија вечна, порача Мицкоски.