Актуелно 15.01.2020 15:55

Мицкоски вечерва гостин во емисијата „Економски магазин“ на телевизија Алсат во 22 часот

Мицкоски вечерва гостин во емисијата „Економски магазин“ на телевизија Алсат во 22 часот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе биде дел од емисијата „Економски магазин“ на телевизија Алсат-М.

Тој преку статус на својот Фејсбук профил ги повика сите да го следат неговото гостување.

-Гостувам во емисијата „Економски магазин“ кај Горан Теменугов што ќе се емитува вечерва во 22:00 часот на Alsat телевизија.
Ќе разговараме за економски и политички теми.

Следете ме, стои во неговиот пост на Фејсбук.