Мозаик 03.06.2024 09:14

Неделен хороскоп од 03-09 јуни 2024 година

Неделен хороскоп од 03-09 јуни 2024 година

Овен

Работа: Ќе дејствувате со поголема самодоверба и ќе ги извршувате задачите со помалку труд. Ќе се лансираат ситуации и проекти кои до сега беа заглавени. Ќе можете да сметате на поддршката од колегите и претпоставените.

Љубов: Сè ви оди добро. Може да заклучите дека со здроби почнувате да ви се допаѓа она што на почетокот ве одбивало или не ви одговарало. За слободните Овен, поволното влијание на Меркур и Венера во нивниот живот може да донесе многу забавна, згодна и комуникативна личност.

Здравје: Омилениот Меркур ви дава ментална виталност и оптимизам, па вашето весело расположение ќе ги избрка сите болести. Деновите се одлични за да започнете со поинтензивно вежбање и медитација, но правете сè во умерени количини.

Бик

Работа: Сите се предуслови за поволен исход на ситуацијата, но без ваше учество тешко дека нешто ќе започне. Веројатен е успех и на финансиски план и на подолг рок. Имате „нос“ за заработка.

Љубов: Ако внесете повеќе суштина и имагинација во вашиот брак, и двајцата ќе бидете посреќни. Можеби решавате семејни проблеми, заладени односи со родителите или размислувате да се преселите. Слободните бикови ќе зјапаат во личност која ќе ги импресионира со некои негови вредности.

Здравје: Би можеле да страдате од ментален замор – можеби ви е преку глава од работата што ја работите или нешто понапната семејна ситуација. Обидете се да најдете слободно време само за себе, за вашите хоби и мали радости.

Близнаци

Работа: Желбата за постигнување ќе ве поттикне да преземете акција и храбро да се соочите со тешкотиите. Ќе ги доведете до крај незавршените работи и оние за кои долго време се мачите. Новинарите и писателите ќе се истакнат.

Љубов: Деновите се совршени за брак или започнување нова врска. Бурниот ноќен живот ќе придонесе за вашата популарност и ќе го зголеми бројот на обожаватели на вашиот шарм. Близнаците кон средината на неделата конечно ќе сфатат дека имаат големи шанси да се заљубат.

Здравје: Вака добро не сте се чувствувале одамна, но не се опуштете целосно. Колку повеќе останувате надвор, барем сега пред да биде премногу топло. Одењето многу ќе ви користи, а трчањето за помладите.

Рак

Работа: Ќе се повлечете некое време од јавноста, ќе правите потези од сенка и ќе ги задржите вашите планови за себе. Пред Раковите се денови на исчекување или подготовка за големи професионални промени. Ќе ви биде потешко да се справите со рутинските задачи.

Љубов: Вложувајте емоции и надежи во врска која веќе се докажала или во љубов што ви дава чувство на заштита. Избегнувајте обновување на поранешните, неуспешни врски бидејќи повторно ќе навлезете во истите проблеми. Дајте им приоритет на новите познанства и новите врски.

Здравје: Имате тенденција да ја задржувате водата во вашето тело, што може да претставува закана за вашата тежина. Контролирајте ја вашата исхрана, јадете здрав утрински оброк, а вечерниот оброк нека биде што е можно полесен и нискокалоричен.

Лав

Работа: Меркур кај Близнаците ви дава голема ментална енергија, па другите ќе ја видат вашата способност да донесувате квалитетни и рационални заклучоци. Ќе бидете исцрпени од наталожените обврски, но не штедете се сега.

Љубов: Конечно, чувствата кои постојат меѓу вас и вашиот партнер ќе бидат вербализирани. Ќе си кажувате што мислите и ќе најдете начин да ги решите проблемите од минатото. Има нови можности за слободните Лавови: од средината на неделата вашите шанси се зголемуваат со некого.

Здравје: Благодарение на поволните Меркур и Марс, вашето расположение значително ќе се подобри и ќе бидете психички силни и отпорни на стрес. Ќе бидете заинтересирани за спорт, социјален живот и забави до раните утрински часови.

Девица

Работа: Не ги одложувајте намерно прашањата кои можат да го нарушат односот помеѓу вас и вашите претпоставени. Присутен е неповолен деловен период, па затоа не се препорачува проширување на бизнисот или некакви промени на работното место.

Љубов: Не очекувајте партнерот да ве опсипува со наклонетост и да поминува повеќе време со вас. Оваа недела посветеноста на работата и кариерата ќе бидат најочигледен доказ за неговата љубов. Девици родени во август, ќе испливаат на површина некои скриени тајни меѓу вас и вашиот партнер.

Здравје: Активниот начин на живот ќе биде најдобриот начин да останете во добра форма и да избегнете евентуални здравствени проблеми. Внимавајте и на вашето варење, особено ако веќе страдате од надуеност или металоиди. Опуштете се во друштво.

Вага

Работа: Не ја задржувајте својата амбиција, издвојте се. Моќта на перцепција ќе биде силна, па Вагите ќе ги препознаваат и ќе ги искористат туѓите слабости или слаби точки без да му наштетат на никого.

Љубов: Би можеле да планирате свадба и потомство и на тој начин да ја прославите вашата љубов на некој начин, на пример со свршување. Љубовните врски започнати од кризата би можеле да се подобрат, но само доколку меѓу вас и партнерот постои волја за квалитетен разговор.

Здравје: Издржете ги сите притисоци и напори на кои сте изложени бидејќи од следната недела доаѓаат подобрувања. Дотогаш, држете се настрана од какви било ризици, опасни спортови и какви било ситуации во кои би можеле да се повредите.

Шкорпија

Работа: Можни се промени во менаџментот или доаѓање на нов шеф. Избегнувајте ситуации во кои другите, без разлика дали се работи за шеф или колега, би можеле да ве доживуваат како претендент за нивната позиција.

Љубов: Комуникацијата со партнерот ви е добра, па сега разрешете ги недоразбирањата и дилемите. На слободните Скорпии им се советува да бидат повнимателни при изборот на нова љубов или влегување во нови врски, бидејќи може да запознаете некој кој нема да биде целосно искрен со вас.

Здравје: Влијанието на Марс може да ви предизвика чести промени на расположението, слаба концентрација и ментален замор, но нема да имате други проблеми. Опуштете се и одморете се штом ќе се појават можностите.

Стрелец

Работа: Би можеле почесто да одите на службени патувања, да бидете задолжени за односи со јавноста или повеќе да работите со луѓе. Многу ќе дојде непланирано, па адаптацијата и снаодливоста ќе бидат исклучително важни.

Љубов: Ќе ве фасцинира личност која е спротивна од вас, но кога малку подобро ќе ја запознаете ќе сфатите дека имате многу заеднички работи. Стрелците во бракот ќе бидат кавгаџии и љубоморни, но од следната недела ќе комуницираат повеќе и подобро, па помалку ќе се караат.

Здравје: Марс ве штити, па нема поголеми закани за вашето здравје. Ќе се чувствувате многу добро, а ако сте страдале од нешто или треба да се оперирате, се ќе оди добро.

Јарец

Работа: Би можеле да се преселите во нова канцеларија, да набавите нова работна опрема или да одите на кратко службено патување. Ќе ја стабилизирате финансиската состојба, ќе подмирите долг од минатото или ќе ги зголемите заштедите.

Љубов: Проблемите се движат кон нивно решавање. Ќе ви се подобри емотивната комуникација, па успешно ќе ги измазнете недоразбирањата во отворен разговор со партнерот. Јарците кои имаат симпатии или се во врска со некоја личност на работа, нивната врска ќе се искристализира.

Здравје: Доколку имате проблеми со несоница, избегнувајте доцни и големи оброци. Дајте приоритет на здрав начин на живот, особено ако сте често под стрес и преоптоварени. Имате многу физичка енергија, но многу сте исцрпени.

Водолија

Работа: Ќе имате мотив за работа, но околностите нема да го следат вашиот ритам. Луѓето ќе ви работат зад грб и ќе ви го отежнат извршувањето на работата. Направете чекор настрана за да размислите што да правите следно.

Љубов: Омилената Венера ја поттикнува вашата склоност кон флерт и запознавање. Случајната средба би можела да биде фатална пресвртница, затоа потрудете се да бидете добро облечени во секое време. Можни се кавги за оженетите Водолии во средината на неделата или некој од семејството се меша во вашата врска.

Здравје: Доколку страдате од вишок килограми, исфрлете ги од исхраната слатките, компирите и белиот леб. Во одличен период сте за откажување од цигарите бидејќи ќе бидете упорни и истрајни. Ќе можете подобро да издржите психички стресни ситуации.

Риби

Работа: Бизнисот се загрева. Ќе бидете преоптоварени со работа, понекогаш нервозни бидејќи нема да можете да се организирате. Бидејќи вашата трудољубивост ќе биде комбинирана со креативност, резултатите ќе бидат одлични.

Љубов: Новите настани ќе ги прифаќате без грчеви и непотребни калкулации. Отворена покана ќе ви испрати личност која ќе ви се допадне поради неговата спонтаност и имагинација. Доколку сте во брак, можни се поизразени недоразбирања поради финансиски проблеми.

Здравје: Рибите ќе бидат заинтересирани за различни третмани за разубавување, па со задоволство ќе пробаат разни козметички производи. Дајте предност на природните овошни маски за лице. Менталниот замор ве демне, па затоа многу ви треба одмор.