Актуелно 02.04.2020 18:29

Пациент починал неколку часа откако не бил примен на инфективното одделение во Велес

Пациент починал неколку часа откако не бил примен на инфективното одделение во Велес

Велешанец кој бил однесен со брза помош на клиниката за инфективни болести во Велес не бил примен од дежурниот персонал за по неколку часа состојбата нагло да му се влоши, по што починал, дознава А1он.

Станува збор за повозрасно лице кое имало над 70 години чие семејство се сомневало дека можеби е заболен од коронавирус.

Целиот текст прочитајте го ТУКА.